Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

RADOM

Święto kolejarzy

środa, 24 listopada 2021 19:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

24 listopada, w przeddzień wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy w kościele garnizonowym w Radomiu sprawowana była Msza św. w intencji pracowników kolei, ich rodzin oraz uczniów szkół ZDZ w Radomiu, którzy kształcą się w zawodzie Technik transportu kolejowego.

Wśród uczestników liturgii byli: Katarzyna Kołodziejska dyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty ZDZ w Radomiu, Andrzej Sitarski emerytowany kolejarz, nauczyciel zawodu, Aneta Zaręba, komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Radomiu, przedstawiciel Kolei Mazowieckich, naczelnik drużyn konduktorskich w Radomiu Tomasz Skiba, przedstawiciel PKP manager dworca kolejowego w Radomiu Marcin Linowski, przedstawiciel PLK Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej Piotr Zawisza, przedstawiciel Związku Zawodowych Dyżurnych Ruchu Ewa Gnot. Obecne były kompania reprezentacyjna szkół ZDZ oraz poczty sztandarowe szkół ZDZ, Straży Ochrony Kolei i Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu. Witając przybyłych na liturgię proboszcz parafii wojskowej św. Stanisława w Radomiu ks. mjr Łukasz Józef Hubacz powiedział:

Podróż pociągiem można porównać do ludzkiego życia – mówił między innymi w homilii ks. mjr Łukasz Hubacz:

Na zakończenie Mszy św. w intencji kolejarzy, list od Krzysztofa Pióro dyrektora Zakładu Linii Kolejowych odczytał Andrzej Sitarski, nauczyciel zawodu w klasach Technik transportu kolejowego:

Katarzyna Kołodziejska dyrektor szkół im. 72 PP ZDZ w Radomiu:

Andrzej Sitarski, emerytowany pracownik kolei i nauczyciel zawodu dzieli się swoim 40 letnim doświadczeniem z pracy na kolei z młodymi:

Praca na kolei to praca z perspektywami i przyszłością na rozwój osobisty i zawodowy podkreślają uczniowie z klas kolejarskich:

Szkoły ZDZ w Radomiu od 6 lat kształcą młodzież w zawodzie Technik transportu kolejowego.