Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

RADOM

Uczniowie XII liceum pomogli Polakom na Kresach

sobota, 04 grudnia 2021 20:57 / Autor: Michał Kaczor
fot. XII LO
Michał Kaczor

W XII LO udało się zebrać prawie 50 kilogramów darów. Już wkrótce trafią one do Polaków, którzy przebywają na Kresach.

- Już od lat w okresie przedświątecznym nasz Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę artykułów spożywczych, leków, środków czystości i innych darów. Jako koordynator akcji jestem bardzo dumny z naszych podopiecznych. Zebrane przez nich dary trafią do Polaków na Litwie i Białorusi. Pomocą objęte zostaną rodziny wielodzietne, osoby starsze, chore i niepełnosprawne - mówi Sebastian Kwintal, nauczyciel języka niemieckiego w XII LO i opiekun Samorządu Uczniowskiego.

To kolejna akcja charytatywna, w którą włączyło się XII liceum.

- Nasze liceum zawsze bardzo aktywnie włącza się we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne. Mamy wspaniałą i bardzo ambitną młodzież, której na sercu leży dobro innych ludzi. Dlatego też pamiętamy o naszych rodakach żyjących za granicą, a niniejsza akcja jest dla licealistów także wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu – dodaje dr Radosław Lis, dyrektor XII LO.

Na początku grudnia szkoła zorganizowała także kiermasz wypieków i dekoracji bożonarodzeniowych.

- Cały dochód przeznaczymy na leczenie i rehabilitację pana Jarosława Trochimiuka, byłego dyrektora naszej szkoły. Od lat walczy on z ciężką chorobą, która ostatnio jeszcze bardziej przybrała na sile. Udział w naszej akcji wzięły także dzieci z Przedszkola Publicznego nr 10 wraz z wychowawczyniami. To ważne, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać dzieciom chęć niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym - mówi Magda Modlińska, katechetka z XII LO.

Na grudzień zaplanowany jest także udział w zbiórce dla radomskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. W styczniu odbędzie się koncert w ramach kolejnego finału WOŚP.