Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

RADOM

Przedszkolaki odsłoniły własnoręcznie pomalowane ule

czwartek, 12 maj 2022 11:44 / Autor: Jakub Dębski
Fot. Jakub Dębski
Jakub Dębski

W Miasteczku Orange przy ulicy Wrocławskiej stanęły trzy ule. Są pomalowane według projektów dzieci z przedszkola nr 24 w Radomiu.

Podczas odsłonięcia uli brali udział pracownicy Orange, przedszkolaki oraz władze miasta.

- To wspaniała inicjatywa firmy Orange, która do swoich ekologicznych projektów angażuje dzieci z radomskich przedszkoli. Bardzo cenna inicjatywa, która wiąże ze sobą świetną zabawę z wiedzą ekologiczną, która wiemy, że jest bardzo ważna i kluczowa. Ta wiedza, która jest przekazywana najmłodszym dzieciom, przedszkolakom procentuje i kiełkuje. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której to my, dorośli uczymy się od naszych dzieci tego jak żyć i jak postępować w zgodzie z naturą - powiedziała wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska.

Angażowanie dzieci w pokolorowanie uli rozpoczęła się w ubiegłym roku.

- Odsłonięcie uli jest kontynuacją akcji z poprzedniego roku. Odbyły się wtedy konkursy dla dzieci z przedszkola pod hasłem „jak umalować ule”. Projekty dzieci zostały wykorzystane przez artystkę, która razem z dziećmi te ule pomalowała. W przyszłym tygodniu będziemy te ule zasiedlać rodzinom pszczół, a później będziemy zbierali miód – powiedział Dariusz Gula, członek rady miasteczka Orange.

Opiekę nad ulami będzie sprawował Grzegorz Brzeski, prezes zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Radomskiej.