Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

RADOM

Nowy patron szkoły podstawowej w Radomiu

poniedziałek, 30 maj 2022 15:41 / Autor: Michał Kaczor
fot. PSP nr 27
Michał Kaczor

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 27 w Radomiu będzie miała nowego patrona. Radni zgodzili się, by nadać jej imię Szarych Szeregów.

W imieniu dyrekcji szkoły wniosek na sesji rady miejskiej przedstawiła wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

- Wniosek złożyła pani dyrektor. Uroczystość związana z nadaniem imienia szkole podstawowej nr 27 nastąpi 27 września tego roku. To rocznica powołania Szarych Szeregów - mówi wiceprezydent.

W uzasadnieniu szkoły czytamy, że Członkowie Szarych Szeregów są legendarnymi postaciami historycznymi dla młodych ludzi, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 27, są przede wszystkim wzorem godnym do naśladowania. To młodzi ludzie, o silnych charakterach, którzy chcą walczyć o swoje prawa i bronić swoich przekonań. Przez swoją odwagę, szlachetność, niezłomność i upór stali się autorytetami z których można czerpać przykład. Jest to dowód na to, iż bohaterem może być każdy, bo przecież wielkie rzeczy można czynić w każdym wieku. Członkowie Szarych Szeregów z poświęceniem walczyli za naszą ojczyznę. Wybór imienia Szarych Szeregów ma też wspierać proces wychowawczy w szkole oraz uświadamiać uczniów, iż bez walki tej młodzieży nie osiągnęli byśmy wolności.

A. Kosztowniak pod info