Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

RADOM

Medale i nagrody dla nauczycieli

poniedziałek, 23 października 2023 13:55 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

 W Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych oraz nagród dla pracowników oświaty przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Sławomir Adamiec z ministerstwa edukacji, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska.

Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody ministra edukacji i Mazowieckiego Kuratora Oświaty otrzymało prawie 180 nauczycieli i pracowników oświaty z Radomia i regionu radomskiego.

Najwyższym odznaczeniem - Złotym Krzyżem Zasługi odznaczona została Iwona Nabzdyk z Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu:

Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczona została m.in. Barbara Górka z Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu:

Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałwska mówi, że rola nauczyciela w XXI wieku znacząco się zmieniła:

Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz powiedział, że "Dzień Edukacji Narodowej to święto, które przypomina nam wszystkim, jak ważną rolę w rozwoju młodego człowieka, a także w rozwoju kraju, odgrywają nauczyciele, pedagodzy oraz wychowawcy. Jest to przypomnienie, jak wielką misję odgrywają w wychowaniu kolejnych pokoleń i jak jest to ważne. To dzięki Państwa pracy, młody człowiek poznaje siebie, poznaje świat, rozwija swój charakter i wyposaża się w niezbędną wiedzę, która jest potrzebna w dalszej nauce, czy w dorosłym życiu'.