Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

RADOM

Pasja w ich życiu jest bardzo ważna

wtorek, 14 listopada 2023 15:29 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu już po raz 12. zaprosiło na międzyszkolne prezentacje „Młodzież i jej pasje” - na scenie Resursy Obywatelskiej zaprezentowali się uczniowie radomskich szkół średnich, którzy opowiadali o swoich pasjach, prezentowali swoje umiejętności, ale przede wszystkim zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Międzyszkolne prezentacje to sztandarowa impreza szkoły, która podjęła się wyławiania i ukazywania młodych talentów. W tym roku młodzież prezentowała m.in.: sztuki walki, akrobatykę, fitness gimnastyczny, projektowanie i tworzenie kreacji, aktorstwo, śpiew, grę na różnych instrumentach, elektronikę, jazdę konną, różne gatunki tańca i poezję.

- Staramy się promować młodych ludzi i przekonywać, że nie zawsze trzeba mieć jakiś talent, żeby mieć pasję. Najważniejsze to chęci i wiara we własne możliwości - mówi dyrektor placówki Dariusz Żytnicki. - W tym roku na zaproszenie II LO odpowiedziała rekordowa liczba uczestników i grup - dodaje:

- Chcemy rozwijać zainteresowania młodzieży, nauczyć nie tylko autoprezentacji, ale również współpracy, pomóc przezwyciężać bariery i przede wszystkim zachęcić do kreatywnego spędzania wolnego czasu - dodaje współorganizatorka prezentacji Eliza Bogdańska.

Prezentacjom uczniów - owacyjnie oklaskiwanym przez bardzo licznie zgromadzoną publiczność - towarzyszyło motto: "Nawet z pozoru najdziwniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym":

Imprezie patronowało Radio Plus Radom.