Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

RADOM

Uczniowie Szkół ZDZ z certyfikatami skoczka spadochronowego

środa, 15 listopada 2023 08:27 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ZDZ
Elżbieta Warchoł

Uczniowie Szkół im. 72 Pułku Piechoty Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu, którzy pomyślnie zakończyli kurs na skoczka spadochronowego w Aeroklubie Radomskim odebrali certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada 2023 roku w Radomiu. Jak podkreśliła prezes AR Dorota Rajkowska, szkolenie młodzieży z klas mundurowych Szkół im. 72 Pułku Piechoty było w pewnym sensie historyczne, gdyż tego rodzaju kurs na terenie Aeroklubu w Piastowie odbył się w Piastowie po 20-letniej przerwie. Grupa ok. 30 uczniów wzięła udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, zakończonych skokami ze spadochronem.

- Jesteście dla mnie bohaterami, choć dla was była to ciekawa, podniebna przygoda i wielka frajda – zwróciła się do młodzieży dyrektor Szkoły Katarzyna Kołodziejska. – Zawsze pamiętajcie, że życie i zdrowie są dla każdego najważniejsze. Szkoła na pewno będzie was wspierać w bezpiecznym rozwijaniu tej pasji, która jest wielkim atutem w pracy w służbach mundurowych. A przecież w niedalekiej przyszłości traficie do pracy w jednostkach policji, wojska, straży pożarnej.

Wśród uczniów, którzy pomyślnie ukończyli kurs są Agata Stankiewicz i Igor Szymański z klasy 3 Liceum. - Działalność Aeroklubu, gdzie pracowała moja mama, obserwowałam od najmłodszych lat – mówi Agata. - Jako uczennica szkoły ZDZ miałam możliwość odbycia szkolenia i skoków spadochronowych, czyli wystawić na próbę swoją odwagę, przełamać lęki. Na pewno w przyszłym roku znów spróbuję swoich sił w skokach spadochronowych. - Mnie zachęcili koledzy, którzy już zdobyli wcześniej certyfikaty na terenie innych obiektów – dodaje Igor. – To było bardzo ciekawe doświadczenie. Nie do opisania, do przeżycia.

Spotkanie z udziałem instruktorów AR Andrzeja Staniaka i Tomasza Wziątka zakończyło się wręczeniem certyfikatów potwierdzających nabyte przez uczestników szkolenia umiejętności. Gratulując pomyślnego ukończenia kursu i wykazanej odwagi, prezes Dorota Rajkowska zaprosiła uczniów na plenerowe ćwiczenie ze scenariuszem iście filmu fabularnego. 22 listopada br. na terenie lotniska w Piastowie dojdzie do symulowanego zderzenia samochodów z samolotem, z podejrzeniem o atak terrorystyczny w tle. Do akcji w obecności pozorantów włączone zostaną wszystkie służby ratunkowe...

Tag: