Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

RADOM

Dzień Europy w PSP nr 17 w Radomiu

piątek, 10 maj 2024 17:34 / Autor: ks. Stanisław Piekielnik
Foto: ks. Stanisław Piekielnik / Radio Plus Radom
ks. Stanisław Piekielnik

Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej, wystawy tematyczne o wybranych krajach europejskich, możliwość degustacji regionalnych potraw, a także występy artystyczne – to czekało na gości, którzy z okazji odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową nr 17 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

O Dniach Europy, które odbywają się w tym tygodniu w radomskiej siedemnastce opowiada Marek Lipiec, dyrektor placówki:

Jednym z najważniejszych punktów wydarzenia był międzyszkolny konkurs wiedzy o Europie. Mówi Monika Górecka-Grzywacz, szkolny koordynator projektów europejskich:

Gospodarze wylosowali Włochy. 

Największą wiedzą o Europie i krajach Unii Europejskiej pochwalili się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce zajęła reprezentacja PSP nr 4, a na trzecim miejscu znaleźli się gospodarze, czyli PSP nr 17. Wyróżnienia powędrowały do PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II, PSP nr 1 z Oddz. Integracyjnymi, PSP nr 34 w Radomiu, PSP nr 24 i PSP nr 32.

Kolorowo i europejsko było również na szkolnych korytarzach, a to za sprawą międzynarodowych stoisk i wystaw przygotowanych przez poszczególne klasy.

Przechodząc od stoiska do stoiska można było spróbować włoskiej pizzy, francuskiej bagietki czy greckiej fety, a od czeskich sąsiadów Pata i Mata otrzymać naklejkę krecika. Nie zabrakło również stoisk polskiego i ukraińskiego.

O wartości edukacyjnej tego typu projektów mówi Monika Górecka-Grzywacz koordynatorka.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Katarzyna Kalinowska, Zastępca Prezydenta Miasta Radomia, Agnieszka Grabska, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu, dyrektorzy oraz nauczyciele i uczniowie siedmiu radomskich szkół podstawowych biorących udział w programie Unii Europejskiej Erasmus+.

Patronem wydarzenia było Radio Plus Radom.