Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

RADOM

Uniwersytet Radomski uruchomił strzelnicę

środa, 12 czerwca 2024 20:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Strzelnica została uruchomiona na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Radomskiego. Będą z niej korzystali nie tylko studenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Otwarcie strzelnicy odbyło się w środę, 12 czerwca 2024 roku na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Radomskiego. Strzelnica powstała na potrzeby studentów Wydziału Prawa i Administracji, a przede wszystkim studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Dziekan Wydziału Prawa i Administracji dr hab. Joanna Smarż, prof. URad.:

W uroczystości uczestniczył Prorektor ds. Badań Naukowych Uniwersytetu Radom prof. Wojciech Żurowski, który zwrócił uwagę, że strzelnica istnieje od 20 lat, ale pierwotnie była wykorzystywana dla celów Wydziału Mechanicznego:

Proces kształcenia studentów wspiera 6 MBOT. Mjr Tomasz Klimaszewski z 6 MBOT:

Zajęcia na strzelnicy będzie prowadził płk rez. Sławomir Gąsior, który podkreśla, że szkolenia studentów będą się odbywały zgodnie z programami szkolenia sił zbrojnych:

Na strzelnicy ćwiczyli już strzelanie Patrycja Sandomierska studentka III roku na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne i Kacper Wasik student I roku na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne:

Radomska uczelnia dysponuje czterema zestawami PKT, czyli Pneumatycznych Karabinków Treningowych BERYL.