Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

RADOM

Medal Bene Merenti dla Ewy Gęgi-Osowskiej

wtorek, 18 czerwca 2024 07:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Ewa Gęga-Osowska została uhonorowana Medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis. Medal wręczył wiceprezydent Łukasz Molenda. Uroczystość odbyła się 17 czerwa 2024 roku w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych podczas uroczystego koncertu z okazji 45 lecia pracy pedagogicznej i artystycznej Ewy Gęgi-Osowskiej. 

Ewa Gęga-Osowska została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem Prezydenta Miasta Radomia Medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis. Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu podcza skoncertu z okazji 45 lecia działalności pedagogicznej i artystycznej Ewy Gęgi-Osowskiej. To prawdziwy skarb dla Radomia - mówi wiceprezydent Łukasz Molenda, który wręczył medal:

Na jubileuszowy koncert licznie przyszli radomianie, uczniowie, miłośnicy Festiwalu Muzyki Dawnej. Byli także dyrektorzy szkoły muzycznej w Radomiu Krystyna Białek, Zdzisław Włodarski, Robert Pluta i Jerzy Ciecieląg. Jaka jest Ewa Gęga-Osowska, jakim jest człowiekiem, nauczycelem?:

Ewa Gęga-Osowska o sobie:

Podczas koncertu nie zabrakło wspomnień i podziękowań, zaprezentowali się wychowankowie Ewy Gęgi-Osowskiej oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych. Była także prezentacja i okolicznościowy tort. Do gratulacji ustawiła się długa kolejka.