Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

RADOM

Nietrzeźwy kierowca potrącił rowerzystę

wtorek, 18 czerwca 2024 14:12 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KMP w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Kierujący pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił rowerzystę. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Okazało się jednak, że kierowca jest nietrzeźwy. Stracił już prawo jazdy. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku na ulicy Skrajnej w Radomiu. 37-letni kierujący pojazdem marki Dacia skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście doprowadzając do zderzenia. Na szczęście 50-letni rowerzysta nie odniósł obrażeń - mówi Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu. .

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy pojazdu i badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji odpowie przed sądem.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek. Pijany kierowca na drodze to realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Siadając za kierownicę po alkoholu łamiemy przepisy prawa, narażamy również siebie i inne osoby na utratę zdrowia, a nawet życia - dodaje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.