Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

Wydarzenia

Nowy oddział InPost w Radomiu

czwartek, 20 czerwca 2024 18:32 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Wojtek Sałek/Radio Plus Radom
Wojciech Sałek

Grupa InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, otworzył nowy oddział w Radomiu na terenie parku logistycznego Bojanowicz Investments przy ul. Wielogórskiej. Dziś również Radom dołączył do Programu InPost Green City. List intencyjny został podpisany przez Radosława Witkowskiego, Prezydenta Miasta Radomia oraz Panią Martę Zalewską, Dyrektorkę ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

Nowy obiekt magazynowo - biurowy o powierzchni ponad 6500 mkw., będzie pełnił funkcję centrum sortowniczego dla rejonu Radomia. W obiekcie znajduje się osiem wiat kurierskich, które umożliwiają jednoczesną obsługę 158 kurierów. W celu ułatwienia szybkiej obsługi przygotowano 10 bram do rozładunku i załadunku samochodów ciężarowych.

Na dzisiejszej uroczystości był obecny Bartłomiej Hirsz, dyrektor operacyjny InPost Południe, który zaznaczył, że ideą firmy jest dostarczanie paczek klientom jak najszybciej. I właśnie oddział w Radomiu pozwoli poprawić jakość i efektywność pracy. Będą też nowe miejsca pracy, co wpisuje się w strategię firmy.

Marcin Bojanowicz, prezes Bojanowicz Investments powiedział, że w tej chwili powstało 15 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej klasy A, w tym tysiąc metrów zajmują biura firmy.

Katarzyna Bojanowicz, wiceprezes Bojanowicz Investments zaznaczyła, że już niedługo rozpocznie się druga część inwestycji, gdy powstanie hala powyżej 30 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to w dużej mierze hala produkcyjna, czyli też zapewni wiele nowych miejsc pracy.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski powiedział podczas otwarcia nowego obiektu, że to efekt wielu lat starań, by na Wincentowie powstała strefa przemysłowa. Chciałby, żeby doprowadzić do skomercjalizowania tej części miasta.

Na dzisiejszym otwarciu byli przedstawicieli firmy InPost:
Bartłomiej Hirsz – Dyrektor Operacyjny Południe oraz
Marta Zalewska – Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

Zarząd Bojanowicz Investments:
Katarzyna Bojanowicz oraz Marcin Bojanowicz

Zarząd Zbyszko Company:
Zbigniew Bojanowicz oraz Halina Bojanowicz.

Władze Miasta Radomia:
Radosław Witkowski - Prezydent Radomia,
a także Zastępcy Prezydenta Miasta: Katarzyna Kalinowska oraz Łukasz Molenda