Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

RADOM

Nadal jeździmy za szybko!

poniedziałek, 08 lipca 2024 10:31 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KMP w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Radomscy policjanci przeprowadzili w sobotę, 6 lipca 2024 roku działania kontrolno-prewencyjne pn. Kaskadowy pomiar prędkości. Celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego - wyjaśnia Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

Nadmierna prędkość to nadal główny powód wszystkich zdarzeń drogowych. Nieprzestrzeganie tych przepisów sprawia, że w nagłej sytuacji na drodze kierowca ma małe szanse na odpowiednią reakcję. Dodatkowo, zdecydowanie wydłuża się droga hamowania - dodaje rzeczniczka KMP w Radomiu Justyna Jaśkiewicz. Oszczędność czasu jest znikoma, natomiast zagrożenie zdrowia i życia rośnie wprost proporcjonalnie do naszej prędkości.

Podczas sobotnich działań policjanci skontrolowali 98 pojazdów, wśród których 67 kierowców, w tym 2 motocyklistów przekroczyło dozwoloną prędkość - podsumowuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.