Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

REGION

Do Warszawy nawet 4 godziny… pociągiem

czwartek, 18 sierpnia 2016 18:14 / Autor:
fot. mat. prasowe

Koleje Mazowieckie zmieniają rozkład jazdy. W związku z planowanymi remontami na odcinku Radom-Warszawa podróż pociągiem może potrwać w niektórych przypadkach nawet pięć godzin.

Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać 4 września. KM opublikowały go na swoich stronach internetowych. Przykładowo, wyjeżdżając z Radomia o 4.43 do stolicy dojedziemy dopiero na 7.47, albo (jeszcze gorzej) wyjeżdżając o 5.00 na miejscu będziemy o 8.43 (podróż trwa prawie cztery godziny). Rekordzistą jest z pewnością połączenie Radom-Warszawa rozpoczynające o 13:40 a kończące o 17:22 z połączeniem autobusowym Góra Kalwaria-Czachówek (podróż trwa dokładnie 3 godziny i 42 minuty).

Część pociągów zostanie odwołana a niektóre pojadą w skróconej relacji do stacji Góra Kalwaria. Z tego miejsca w kierunku Czachówka pasażerów mają dowozić specjalne autobusy, które uruchomione zostaną wyłącznie o wybranych godzinach, co spowoduje wydłużenie całkowitego czasu przejazdu koleją do Warszawy.

Na szczęście, jak zapowiadają Koleje Mazowieckie, pociąg „Radomiak” będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową. Odjazd zaplanowano w godzinach porannych (godz. 5:12, dojeżdża do Warszawy o 7.19) a powrót ze stolicy tym samym składem o godz. 16:04 (z Warszawy Centralnej).

Dla zmniejszenia uciążliwości związanych z prowadzonymi pracami, Spółka zaplanowała zwiększone zestawienie (3 Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych ) wybranych pociągów.

Pozostałe relacje pociągów Kolei Mazowieckich niewiele się zmienią. Warto jednak podkreślić, że w związku z prowadzonymi remontami, korzystnie wypadnie podróż na trasie Radom-Drzewica. Uruchomionych zostanie siedem połączeń z Radomia (dwa – o 8:40 i 14:30 jedynie do Przysuchy).