Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Szansa na inwestycje drogowe

wtorek, 01 listopada 2016 22:04 / Autor:
fot. lublin.uw.gov.pl

Znamy wstępną rankingową listę wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Którym inwestycjom wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera dał zielone światło?

Dalej przeszły w sumie 124 wnioski (37 powiatowych i 87 gminnych). Na pieniądze może liczyć powiat zwoleński. Chodzi o przebudowę ul. Targowej i Majora Hubala w Zwoleniu (droga Zwoleń - Kazanów). Odcinek mierzy 1,340 km. Inwestycja kosztuje 4 mln zł. Połowa mogłaby zostać dofinansowana. Kolejna inwestycja to przebudowa ponad 5 km drogi powiatowej Brzóza - Radom. Szacunkowy koszt to ponad 5,5 mln zł.  To nie jedyna dobra informacja dla powiatu radomskiego. Samorząd może otrzymać ponad 1,6 mln zł na przebudowę drogi Wierzbica - Polany - Krzyżanowice (2,8 km). Cieszyć może się także powiat białobrzeski. Pozytywnie ocenione zostały dwa zadania: przebudowa drogi Smardzew - Siekluki - (ponad 3,5 km za ponad 1,6 mln zł) oraz drogi Falęcice - Przybyszew ( 6,3 km za ponad 2,6 mln zł). W powiecie przysuskim szansę na pieniądze mają: przebudowa drogi Pomyków - Kłonna (9 km za ponad 4,6 mln zł) oraz drogi Komorów - Skrzynno i Janików - Sokolniki Suche (ponad 2 km za ponad 1,2 mln zł). Powiat kozienicki czeka zaś na modernizację drogi Molendy - Garbatka - Letnisko (835 m za niemal 780 tys. zł).

A gminy? Zwoleń stara się o dofinansowanie przebudowy ul. kard. Wyszyńskiego i ks. Packa (ponad 920 m za niemal 2,3 mln zł). Lipsko czeka na modernizację ul. Kółek Rolniczych (675 m za ponad 2,5 mln zł). Gmina Głowaczów może zaś liczyć na wsparcie budowy drogi w Leżenicach (758 m za ponad 560 tys. zł). Na liście znalazła się też przebudowa ul. Kościelnej w Białobrzegach (niemal 800 m za prawie 800 tys. zł) oraz ul. Świerczewskiego w Kozienicach (279 m za ponad 750 tys. zł). Gmina Kowala stara się o pieniądze na budowę drogi w Kosowie (niemal 1 km za ponad 2,1 mln zł). W gminie Jastrząb mowa jest o przebudowie drogi Gąsawy Rządowe - Gąsawy Rządowe Niwy (ponad 1,2 km za ponad 900 tys. zł), a w gminie Grójec o budowie ul. Słowackiego wraz z łącznikiem do ul. Jana Pawła II w Grójcu (ponad 500 m za ponad 1,5 mln zł). Do przebudowy jest także droga Mirów Nowy - Mirówek (ponad 940 m za ponad 880 tys. zł). Kolejna inwestycja dotyczy gminy Potworów. To przebudowa drogi Grabowa - Wygnanów (niemal 800 m za prawie 550 tys. zł).

Odrzuconych zostało zaś z powodów formalnych 16 wniosków powiatowych oraz 73 gminne. To przebudowa drogi Zbrosza Duża - Wierzchowina oraz Jasieniec - Promna (powiat grójecki), Jastrząb-Gąsawy Rządowe (powiat szydłowiecki), Kuczki Kolonia - Gózd - Karszówka (gmina Gózd), budowa dróg na ulicach: Parkowej, Spacerowej i Kochanowskiego (Szydłowiec), przebudowa drogi Sławno - granica z gminą Zakrzew (gmina Wolanów), ul. Zofii Sztobryn w Garbatce-Letnisko, drogi gminnej w miejscowości Grabowiec (gmina Rzeczniów), przebudowa drogi w miejscowości Krzemień wraz z włączeniem do drogi powiatowej (gmina Stromiec), budowa ul. Złotej w Skaryszewie), przebudowa drogi gminnej relacji Bartodzieje - Olszowa - Wola Goryńska (gmina Jastrzębia), przebudowa ulicy Wolność w Radomiu na odcinku od ulicy Reja do ulicy Wernera wraz z sięgaczem ulicy Warzywnej (Radom), przebudowa drogi gminnej w obrębie Groszowice (gmina Jedlnia-Letnisko), przebudowa dróg gminnych ul. Rynek i ul. Paryż w miejscowości Sieciechów, przebudowa dróg gminnych w miejscowości Kłudno oraz Zagórze (gmina Wieniawa), ul. Głowackiego i Batalionów Chłopskich w Wierzbicy, rozbudowa ul. Fabrycznej na odcinku od ul. Wspólnej do ul. Polnej (Pionki),

Teraz samorządowy mają dwa tygodnie na wniesienie zastrzeżeń. Do końca miesiąca wojewoda ogłosi ostateczną listę rankingową wniosków i przedłoży do zatwierdzenia przez ministra. Ostatni termin upłynie 31 grudnia. To czas na ogłoszenie listy wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.

Zapraszamy do nas: