Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

REGION

Wielki pokłon Zakrzewa

sobota, 07 stycznia 2017 17:25 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Grzegorz Pacocha
Weronika Chochoł

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się Orszak Trzech Króli w Zakrzewie. Tego typu wydarzenie w Zakrzewie zorganizowane zostało po raz pierwszy.

Udział w Orszaku wzięło kilkaset osób, a w organizację imprezy zaangażowało się wiele osób i grup z gminy Zakrzew. W przygotowania i przebieg Orszaku włączyli się m.in parafianie z kościoła św. Jana Chrzciciela, przedszkolaki, uczniowie miejscowych szkół, pracownicy Urzędu Gminy czy strażacy. Jak relacjonuje ks. Ireneusz Kosecki - proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie, frekwencja była tak duża, że dla uczestników zabrakło śpiewników:

W trasie uczestnicy Orszaku byli widzami przedstawień, które przypominały sceny biblijne od Raju, poprzez walkę dobra ze złem, aż po ukłon złoży Jezusowi na zakrzewskim orliku.

Dodatkowo impreza była jednym z elementów przygotowań parafii do 600 - lecia, które będzie miało miejsce w sierpniu tego roku.

- To było piękne wydarzenie - podsumował ks. Ireneusz Kosecki:

Orszakowi Trzech Króli w Zakrzewie przyświecało hasło "Pokój i Dobro", a patronat medialny nad imprezą sprawowało Radio Plus Radom.