Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Szybciej pociągiem do Kielc

poniedziałek, 06 marca 2017 08:12 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na projekt dla linii Skarżysko Kamienna - Kielce - Kozłów. Inwestycja będzie kosztowała blisko 600 mln zł.

Po modernizacji pociągi pasażerskie na tych odcinkach pojadą z prędkością do 120 km/h, a towarowe do 100 km/h. - Projekt PKP Polskich Linii Kolejowych zwiększy komfort obsługi na stacjach i skróci czas podróżowania na terenie województwa świętokrzyskiego. Ze Skarżyska-Kamiennej do Kozłowa pojedziemy szybciej. Tym samym skróci się podróż w kierunku Warszawy i Krakowa - informuje Mirosław Siemieniec z PKP PLK.

Prace projektowe mają rozpocząć się jeszcze w 2017 roku, a modernizacja ruszy w 2020 roku i potrwa dwa lata.Podróżni skorzystają z wygodnych stacji i przystanków. Wykonawca opracuje dokumentację modernizacji 12 stacji m.in. Kielce, Suchedniów, Zagnańsk oraz 10 przystanków osobowych. Perony będą dostosowane także do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Wartość inwestycji szacowana jest na blisko 600 mln zł. Finansowanie przewidziano z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.