Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

30 uciśnięć i 2 wdechy

poniedziałek, 30 października 2017 12:43 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Marcin Pytlos to konecki ratownik medyczny, który od pięciu lat uczy dzieci, młodzież i dorosłych, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Ostatnio swoje szkolenie przeprowadził dla młodzieży Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy.

Marcin Pytlos swoje akcje organizuje w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Obchodzony jest on 16 października. Jednak konecki ratownik medyczny szkolenia z udzielania pierwszej pomocy prowadzi nie tylko w tym dniu. Wtedy zazwyczaj dopiero rozpoczyna cykl szkoleń, którymi co roku obejmuje kilka tysięcy osób. Tak jest również w tym roku. W ramach akcji odwiedził m.in. ośrodek w Baryczy, gdzie wyjaśniał podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy dzięki takim szkoleniom już wiedzą jak prawidłowo trzeba udzielić pierwszej pomocy.

Takie zajęcia potrzebne są zwłaszcza naszym uczniom, którzy na co dzień zmagają się często z różnymi chorobami i niepełnosprawnościami, podkreśla Jan Słuszniak, dyrektor specjalnego ośrodka w Baryczy.

Podobnego zdania jest Marcin Pytlos. Konecki ratownik medyczny w ciągu dwóch tygodni trwania akcji przeszkolił już około 1800 osób. W ubiegłym roku ze swoimi szkoleniami trafił do 5 tysięcy osób. W tym roku będzie się starał znów pobić ten rekord.