Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

REGION

W Siennie będzie szkoła muzyczna

środa, 03 października 2018 15:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

1 października odbyły się uroczystości związane z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę szkoły muzycznej i podpisaniem aktu erekcyjnego. W wydarzeniu wziął udział Krzysztof Murawski, Kierownik delegatury MUW w Radomiu.

Wydarzenie odbyło się z inicjatywy władz samorządowych oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej sprawowanej w miejscowym kościele pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Tomasika. Uczestnicy wydarzenia złożyli podpisy pod aktami erekcyjnymi.

W czasie okolicznościowego wystąpienia Krzysztof Murawski życzył władzom gminy Sienno powodzenia w realizacji inwestycji, a młodzieży, aby w oczekiwaniu na nowy budynek szkoły z pasją, zaangażowaniem i cierpliwością rozwijała talenty artystyczne.

Patronem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie jest ks. prof. Włodzimierz Sedlak. W codziennym życiu nauczyciele i młodzież kierują się jego maksymą: Jeśli jesteś skazany na życie na prowincji, uczyń z niej metropolię.

Uroczystości w Siennie uświetnił występ artystyczny młodzieży połączony z koncertem muzycznym.

Obecnie Szkoła Muzyczna I stopnia w Siennie zlokalizowana jest budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Zajęcia prowadzone są w cyklu 4 i 6-letnim. Dzieci kształcą się w grze na flecie, klarnecie, puzonie, saksofonie, skrzypcach, gitarze, fortepianie, akordeonie wiolonczeli i organach kościelnych. Rozbudowa i budowa nowego budynku szkoły muzycznej w Siennie powstanie za około 5 mln zł. Urząd Gminy złożył wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinasowanie kwotą 1 mln zł. Inwestycja ma być ukończona w 2020 roku. Poza salami dydaktycznymi szkoła będzie dysponowała salą koncertowa na około 250 miejsc.

Wśród uczestników wydarzenia byli m.in. ks. bp. Henryk Tomasik, Jarosław Wartak Wicedyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej z MKiDN, Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury MUW w Radomiu, Mariusz Strąk Wójt Gminy Sienno oraz samorządowcy i inni zaproszeni goście. Nie zabrakło młodzieży, rodziców i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie.