Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Przysucha

Szkoła muzyczna w Ruszkowicach już po remoncie

piątek, 10 listopada 2023 16:52 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Zakończyła się kompleksowa modernizacja Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Ruszkowicach w gminie Borkowice.

Z wyremontowanego i nowoczesnego obiektu mogą już korzystać uczniowie. Dyrektor placówki Waldemar Cichawa:

Samorząd województwa mazowieckiego na realizację prac remontowych przeznaczył prawie 2,3 mln zł. W piątek w uroczystym otwarciu placówki wezmą udział marszałek Adam Struzik i radny Sejmiku Leszek Przybytniak:

Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał na ten cel 2 mln 280 tys. złotych. Wcześniej polski rząd przekazał dla gminy prawie 6 mln złotych. Wójt gminy Robert Fidos:

Szkoła Muzyczna w Ruszkowicach powstała w 2011 r. i jest jedyną taką w powiecie przysuskim. Obecnie funkcjonuje w budynku po szkole podstawowej. Uczęszcza do niej corocznie aż 120 uczniów.

W szkole powstał dziecięcy zespół ludowy, zespół akordeonowy, młodzieżowa orkiestra dęta i chór dziecięcy. Istniejące pomieszczenia nie były dostosowane do potrzeb szkoły muzycznej i wymagały pilnego remontu. Inwestycja zakładała remont budynku i rozbudowę szkoły, polegającą na budowie sal dydaktycznych, sali koncertowej o pow. 190 m2 oraz zaplecza sanitarno-technicznego.