Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

REGION

Szlachetny odruch serca

sobota, 08 grudnia 2018 21:18 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Ich potrzeby nie są wygórowane. Proszą głównie o żywność, środki czystości oraz drobny sprzęt AGD. Do 48 opoczyńskich rodzin trafia mądra pomoc w ramach tegorocznej Szlachetnej Paczki.

Opoczyński magazyn Szlachetnej Paczki zlokalizowany został w Szkole Podstawowej nr 1. To właśnie tu trafiają darczyńcy ze swoimi paczkami, które później zawożone są do rodzin potrzebujących wsparcia. – W tym roku pomocą objęliśmy 48 rodzin – mówi Arkadiusz Nita, lider Szlachetnej Paczki w powiecie opoczyńskim. Jak wyjaśnia, rodziny proszą głównie o żywność, środki czystości, pościel oraz drobny sprzęt AGD. – Ale to nie jest najważniejsze w tym wszystkim. Ważne jest, że łączymy się w słusznej idei, w mądrej pomocy. To jest zwykły odruch serca, który powinien każdy z nas mieć – dodaje.

Łącznie z wolontariuszami w opoczyńskim magazynie Szlachetnej Paczki pracuje około 100 osób. Dzięki nim oraz darczyńcom mądra pomoc trafiła już w tym roku m.in. do rodziny pana Krzysztofa. – To jest bardzo miłe ze strony ludzi, którzy chcą pomagać tym, którym jest trochę ciężej. Bardzo dziękujemy – mówi.

Posłuchaj naszej relacji z tegorocznej edycji opoczyńskiej Szlachetnej Paczki: