REGION

Poznaliśmy sportowców roku

środa, 27 marca 2019 16:37 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Opoczyńscy zawodnicy i trenerzy odebrali nagrody i wyróżnienia za sportowe osiągnięcia w 2018 roku.

Nagrody i wyróżnienia wręczone zostały zawodnikom podczas uroczystej części powiatowej sesji. Tytuł sportowca roku powiatu opoczyńskiego trafił do sztangisty Bartłomieja Adamusa, który w niższych kategoriach wiekowych wywalczył już mistrzostwo Europy oraz wicemistrzostwo świata. Obecnie wyjechał do Batumi, gdzie będzie walczył podczas Mistrzostw Europy seniorów o nominację olimpijską. W jego imieniu nagrodę odebrali prezes klubu Katarzyna Derewęda-Jankowska oraz trener Krzysztof Maj.

Drugie miejsce przyznane zostało kickbokserowi Piotrowi Stępniowi oraz Marcie Turoboś, która uprawia kolarstwo górskie.

Trzecie miejsce zdobył kajakarz górski z Drzewicy Przemysław Nowak. Wyróżnienia odebrali także trenerzy. W tym gronie znalazł się m.in. Jacek Wojtarek, trener sekcji biegowej Opoczno Sport Team.

Wszystkim sportowcom i trenerom oraz klubom osiągniętych wyników gratulował starosta Marcin Baranowski.