Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

REGION

ŁKA w Drzewicy

poniedziałek, 01 kwietnia 2019 13:22 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Łódzka Kolej Aglomeracyjna w grudniu dotrze do Drzewicy. Również w tym roku rozpocznie się rozbudowa przebiegającej przez miasto drogi.

Mieszkańcy Drzewicy mają powody do zadowolenia. W ich mieście zatrzymywać się będą pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – Pociągi ŁKA zatrzymywać się będą w Drzewicy od 8 grudnia – mówi burmistrz Janusz Reszelewski.

O przywróceniu połączeń pasażerskich z Drzewicą mówił na spotkaniu w drzewickim centrum kultury Andrzej Wasilewski, członek zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Podczas spotkania padły też konkretne informacje dotyczące rozbudowy drogi wojewódzkiej przebiegającej przez miasto. – Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku – informuje Janusz Reszelewski.

Jak wyjaśnia Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, inwestycja będzie prowadzona na odcinku prawie 3 km.

W spotkaniu w Drzewicy wziął udział wicemarszałek Grzegorz Wojciechowski. Podkreślił dobrą współpracę z drzewickim samorządem, która poprzedziła podjęcie tych ważnych dla miasta decyzji.

Podczas spotkania przedstawione zostały także możliwości pozyskania wsparcia finansowego dla przedsiębiorców.

Na spotkanie do Drzewicy przyjechali łódzcy posłowie: Robert Telus i Grzegorz Lorek oraz senator Rafał Ambrozik.

Zapraszamy do nas: