Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

REGION

Uratował kobietę - został strażakiem miesiąca

poniedziałek, 01 kwietnia 2019 14:25 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Weronika Chochoł

Druh Marcin Pasek z OSP Stawiszyn (powiat białobrzeski) otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Stycznia 2019 r.”. Ochotnik w styczniu uratował życie kobiety uwięzionej w przewróconym samochodzie.

 Do zdarzenia doszło 13 stycznia w Białobrzegach. W wyniku wypadku samochód osobowy przewrócił się na bok. W środku została uwięziona kobieta, a spod maski wydobywał się dym. Widząc to, druh Marcin Pasek poprosił swoich kolegów o powiadomienie służb ratowniczych i zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a sam ruszył do akcji. W związku z tym, że drzwi auta były zablokowane, do środka pojazdu dostał się przez bagażnik i szybko ewakuował poszkodowaną. - Po prostu znalazłem się we właściwym miejscu we właściwym czasie - wspomina Marcin Pasek i dodaje: - Wiadomo, każdy byłby w strachu, niewiadomo co w takim samochodzie mogło być:

Druh Marcin Pasek na co dzień uczy się w szkole średniej, jest członkiem OSP w Stawiszynie. Jego ojciec również jest strażakiem. - Ratowanie ludzkiego życia często zależy od szybkiej reakcji i tego, żeby się nie bać. Jeżeli u młodego człowieka taki odruch istnieje, a do tego jest ukierunkowany w tym sensie swojego myślenia strażackiego to jest wzorzec dla innych młodych ludzi - zauważ marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik:

Za swoją postawę i determinację w ratowaniu życia drugiego człowieka otrzyma tytuł „Strażaka Miesiąca Stycznia 2019 r.” oraz nominację do tytułu honorowego „Strażaka Roku 2019 Województwa Mazowieckiego”.

Zapraszamy do nas: