Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Opoczno

Łódzkie: Pieniądze na zabytki i nie tylko

piątek, 30 sierpnia 2019 13:45 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Wicemarszałek Zbigniew Ziemba uroczyście wręczył w Opocznie dotacje przyznane przez Zarząd Województwa Łódzkiego.

Uroczyste wręczenie dotacji przeprowadzone zostało w sali konferencyjnej opoczyńskiego starostwa. Tu wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba wręczył przyznane przez zarząd dotacje parafiom, ochotniczym strażom pożarnym oraz gminom z terenu powiatu opoczyńskiego.

Na na remonty zabytków 71.250 zł otrzymała parafia z Żarnowa. Ze wsparcia może cieszyć się również parafia w Kraśnicy. – Otrzymaliśmy 52.500 zł – mówi proboszcz ks. Jacek Bajon i wyjaśnia, że pieniądze przeznaczone będą na renowację dwóch feretronów i chrzcielnicy.

Blisko 30 tys. zł na wymianę rynien dostało także Muzeum Regionalne w Opocznie. – Cieszymy się z dotacji, bo rynny wymagają już pilnej wymiany – mówi Adam Grabowski, dyrektor placówki.

Gmina Białaczów na rozbudowę sali gimnastycznej w Miedznej Drewnianej otrzymała 50 tys. zł. Samorząd w Żarnowie na budowę boiska sportowego w Klewie dostał 90 tys. zł. Dotacje otrzymały też ochotnicze straże pożarne w Mniszkowie 10.272 zł, w Wójcinie 14.200 zł, w Domasznie 13.800 zł, w Radzicach Dużych 3.200 zł. – Naszą dotację przeznaczymy na zakup ubrań bojowych i aparatów powietrzno-tlenowych – wyjaśnia Wojciech Jędrzejczyk, naczelni OSP w Wójcinie.

Wręczenie i podpisanie stosownych dokumentów dokonane zostało w obecności posła Roberta Telusa i starosty opoczyńskiego Marcina Baranowskiego.

Zapraszamy do nas: