Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

Końskie

Spotkanie samorządowców w Końskich

piątek, 31 stycznia 2020 20:15 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zakończyło się spotkanie noworoczne Powiatu Koneckiego.

Spotkanie noworoczne Powiatu Koneckiego przeprowadzone zostało w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. To właśnie tu zgromadzili się nie tylko koneccy samorządowcy, ale również ci z ościennych gmin i powiatów. – To już tradycja, że pod koniec stycznia w powiecie koneckim odbywa się takie spotkanie – podkreślał starosta Grzegorz Piec. Jest ono doskonałą okazją do integracji przedstawicieli samorządów aż z trzech województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

Obecny na spotkaniu Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, podkreślał że podobne spotkania są również okazją do podsumowania dotychczasowej działalności i snucia planów na przyszłość. Jak zauważył, na Konecczyźnie planowana jest budowa obwodnicy Końskich, ma zostać także zmodernizowana linia kolejowa 25 od Skarżyska do Końskich właśnie. – Na tę inwestycję konecczanie czekają od lat – mówił.

Podczas spotkania wręczone zostały podziękowania tym osobom i podmiotom, które w sposób szczególny swoją działalnością promują powiat.

Oprócz Janiny Malickiej i Mariana Adamczyka wyróżnienia otrzymali również: parafialny oddział Akcji Katolickiej w Gowarczowie, Kamil Ocetek, Tomasz Domagała, Uniwersytet Trzeciego Wieku - Aktywni w Końskich, Sławomir Kołodziejczyk, Witold Fitas, zespół Królewiaczki, stowarzyszenie historyczne Pasja, grupa rekonstrukcji historycznych Patrioci i Fabrykanci Zagłębia Staropolskiego.

W spotkaniu oprócz samorządowców, przedstawicieli firm i instytucji wzięli udział także parlamentarzyści: Marzena Okła-Drewnowicz oraz Andrzej Szejna. W części artystycznej wystąpiły zespoły Królewiaczki i Smykovia.

A. Kosztowniak pod info