Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

Końskie

Nowe Centrum Edukacji Multimedialnej w Górnikach

poniedziałek, 24 lutego 2020 14:16 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Więcej lekcji z użyciem monitorów interaktywnych i platform e-learningowych oraz możliwość korzystania z biblioteki i czytelni multimedialnej – to udogodnienia, które czekają uczniów, ich rodziców i nauczycieli w Szkole Podstawowej w Górnikach w gminie Radoszyce.

W Szkole Podstawowej w Górnikach otwarte zostało nowoczesne Centrum Edukacji Multimedialnej. Jego wyposażenie sfinansowała NEXERA, pierwszy w Polsce operator hurtowy światłowodowej sieci dostępowej o dużej skali. Centrum Edukacji Multimedialnej to sześć nowych stanowisk komputerowych i projektor. Dzięki nim uczniowie będą mogli wyszukiwać, porządkować i wykorzystywać dane z różnych źródeł z zastosowaniem najnowszych technologii.

Wyposażenie szkolnego Centrum (komputery, monitory biurka, projektor, router) sfinansowała w całości NEXERA kwotą 16,7 tys. złotych. Szkoła z własnych środków wyremontowała pomieszczenie oraz zakupiła nagłośnienie i oprogramowanie do ufundowanego sprzętu, przeznaczając na ten cel 22,8 tys. złotych. Łączny koszt całej inwestycji to prawie 40 tys. złotych.

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że udało nam się stworzyć miejsce, które odmieni funkcjonowanie naszej szkoły. Dzięki realizacji tego projektu rozpoczęliśmy innowacyjny proces dydaktyczno-wychowawczy przygotowujący uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym z wykorzystaniem szybkiego internetu OSE (Operatora Sieci Edukacyjnej). Nie osiągnęlibyśmy tego, gdyby nie ogromna pomoc finansowa firmy NEXERA – mówi Sławomir Staciwa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Górnikach.

Szkoła liczy 102 uczniów (włącznie z oddziałem przedszkolnym), pracuje tu 24 nauczycieli. Dyrekcja od dłuższego czasu inwestuje w unowocześnienie nauczania – w latach 2016-2019 gmina i szkoła kupiły między innymi wyposażenie multimedialne do oddziału przedszkolnego, komputery, tablice interaktywne, projektory oraz ekrany.

– Naszym celem jest zapewnienie szybkiego, stabilnego i pewnego dostępu do cyfrowego świata w tych miejscach w kraju, w których było to do tej pory niemożliwe. Zdecydowaliśmy się na wsparcie projektu edukacyjnego Centrum Edukacji Multimedialnej w szkole w Górnikach, ponieważ chcemy otwierać nowe możliwości przed lokalnymi społecznościami i dawać impuls do zmiany życia w regionach w bardzo szybkim tempie – wyjaśnia Jacek Wiśniewski, prezes zarządu NEXERY.

Zapraszamy do nas: