Radomskie

Tysiące pobiegły Tropem Wilczym w Jastrzębi (Galeria Foto)

niedziela, 01 marca 2020 18:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Bieg odbył się na dwóch dystansach - 10 kilometrów i 1963 metrów. Ten drugi miał wymiar symboliczny. W 1963 roku został stracony ostatni żołnierz wyklęty - Józef Franczak "Lalek".

Patryk Pawłowski (RLTL Radom) czasem 33 min i 12 sekund wygrał piątą edycję biegu Tropem Wilczym na dystansie 10 km, który dzisiaj odbył się w Jastrzębi. Wśród kobiet najlepszą okazała się Karolina Waśniewska z Radomia. - Trasa była bardzo wymagająca - powiedział zwycięzca biegu Patryk Pawłowski:

Na 24 miejscu dotarł do mety ks. Wojciech Pawłowski z Radomia z czasem 00:41:11, ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży zajął 85 miejsce, a ks. Grzegorz Lipiec, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu zajął 166 miejsce. Na 289. był Robert Kłos, nasz kolega redakcyjny, a Beata Okulińska (prezenterka Radia Plus Radom zameldowała się na mecie na 319 miejscu z czasem 1:00:42. W biegu wzięło udział 404 pasjonatów biegania, wśród nich byli między innymi: \samorządowcy, strażacy, księża, żołnierze, rodzice z dziećmi, młodzież i seniorzy.

Na starcie biegu głównego na 10 km zameldował się m.in. wicewojewoda województwa mazowieckiego Artur Standowicz:

Nie zabrakło również radnego Łukasza Podlewskiego:

A na dystansie 1963 m pobiegł sekretarz Starostwa Powiatowego w Radomiu Rafał Czajkowski:

- W swojej nazwie bieg ma również "tropem wilczym", bo żołnierze wyklęci głównie działali w ostępach leśnych i puszczach - mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!":