Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

Kozienice

Gmina Kozienice kupi sprzęt dla szpitala powiatowego

środa, 18 marca 2020 13:03 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Respirator, kardiomonitor, rentgen przenośny dla oddziału zakaźnego komora laminarna – to sprzęt, który Gmina Kozienice przekaże szpitalowi powiatowemu w Kozienicach na walkę z koronawirusem.

Wartość sprzętu przekazanego przez Gminę Kozienice to 166 tysięcy. Środki pochodzą z rezerwy kryzysowej, którą w środę uruchomił burmistrz Piotr Kozłowski. - Myślę, że mamy sytuację nadzwyczajną i jest to sprzęt, który będzie ratował życie i zdrowie naszych mieszkańców – powiedział Piotr Kozłowski:

- To dla nas duża i ważna pomoc, za co dziękujemy władzom Gminy Kozienice. Warto przy tej okazji wspomnieć, iż pomoc kozienickiego samorządu jest prawie takiej samej wysokości, jaką uzyskaliśmy od strony rządowej (około 180.000 zł) – skomentował Roman Wysocki, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kozienicach. - Jednocześnie warto podkreśli, iż pomimo kryzysowej sytuacji kozienicki szpital świadczy usługi zdrowotne w pełnym zakresie, tak jak dotychczas - dodał.

Przypominamy, że również Enea zapowiedziała pomoc szpitalom z obszaru działania spółki. W sumie ma być to 1,5 mln złotych, jednak na razie nie wiemy jakie kwoty otrzymają poszczególne placówki.

Zapraszamy do nas: