Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Opoczno

Darmowe maseczki trafią do każdego domu w Drzewicy!

wtorek, 07 kwietnia 2020 18:08 / Autor: Michał Kaczor
fot. drzewica.pl
Michał Kaczor

Samorząd Drzewicy przekazał darmowe maseczki ochronne wielokrotnego do każdego domu w gminie Drzewica. Mieszkańcy dostaną też instrukcję prawidłowego użytkowania i prania.

Akcja dostarczania maseczek rozpoczęła się dzisiaj (7 kwietnia). Jako pierwsi otrzymają je mieszkańcy Zakościela, Żardek, Żdżar i Domaszna.

- Do każdego domu trafią dwie maseczki wraz z instrukcją zasad profilaktyki i jak posługiwać się maseczką. To maseczki wielokrotnego użytku, więc informujemy, jak ich używać i jak je prać - mówi Janusz Reszelewski, burmistrz Drzewicy.

W rozwożeniu maseczek pomagają druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewicy.

Maseczki zamówił Urząd Miejski w Drzewicy, ale to nie wszystko. W szycie zaangażowały się koła gospodyń wiejskich oraz pracownicy Regionalnego Centrum Kultury, Warsztatów Terapii Zajęciowej, wolontariusze Drzewickiego Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" i Koło Gospodyń Miejskich "Drzewiczanki".

Jak prać maseczki?

Po ostrożnym zdjęciu z twarzy maseczkę wkładamy do woreczka i przechowujemy w szczelnym pojemniku do momentu, kiedy będziemy ją prać. Pamiętajmy, by podczas przekładania do pralki nie dotykać gołymi dłońmi jej powierzchni. Warto użyć do tego jednorazowych rękawiczek gumowych.

Maseczki wielorazowe powinny być prane w wysokiej temperaturze (min. 60 stopni Celsjusza, a najlepiej 90 stopni Celsjusza), najlepiej w programie do prania pościeli, który zakłada długi czas i wysoką temperaturę, używając proszku lub płynu do prania. Po wyschnięciu maseczkę należy wyprasować w jak najwyższej temperaturze. Po wyprasowaniu jest gotowa do użycia.

Zapraszamy do nas: