Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

Mazowsze

Wsparcie finansowe dla 47 mazowieckich organizacji pozarządowych

wtorek, 19 maj 2020 17:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/PollyDot
Elżbieta Warchoł

Będą uczyć o lokalnych tradycjach, zapraszać na warsztaty gotowania i zielarskie, ale też pokazywać rolę pszczół w ekosystemie. Zarząd Mazowsza właśnie rozstrzygnął dwa konkursy ofert dla organizacji pozarządowych – jeden dotyczący promowania mazowieckich produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych, a drugi – rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienie roli pszczół w środowisku naturalnym. W sumie, w dwóch konkursach wsparcie o łącznej wartości blisko 430 tys. zł trafi do 47 mazowieckich organizacji, w tym do 11 z subregionu radomskiego.

– Nasze radomskie organizacje pozarządowe działają bardzo aktywnie. Mają świetne pomysły i potrafią umiejętnie zdobywać na nie środki, również z budżetu Mazowsza. Co potwierdzają te dwa rozstrzygnięte konkursy, aż 11 z 47 organizacji pozarządowych to stowarzyszenia z Ziemi Radomskiej – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

W ramach pierwszego konkursu organizacje mogły ubiegać o wsparcie przedsięwzięć  dotyczących  promowania produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych w ramach idei Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. Na ten konkurs wpłynęło 86 wniosków. W sumie wsparcie trafi do 30 organizacji pozarządowych. Jego łączna wartość to blisko 270 tys. zł. Na realizację autorskiego przedsięwzięcia można było zdobyć do 10 tys. zł. Z kolei wsparcie w konkursie ofert dotyczącym propagowania rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienia roli pszczół w środowisku naturalnym ubiegało się 39 ofert. W sumie dofinansowanych zostanie 17 przedsięwzięć.  Wartość wsparcia wszystkich to blisko 160 tys. zł.

– To właśnie takie małe inicjatywy budują lokalne społeczności. Często w ich przygotowaniu biorą udział całe rodziny czy też sąsiedzi z jednej miejscowości. To jednoczy i integruje.  W tym roku swoją siłę, co mnie osobiście bardzo cieszy, pokazały panie z kół gospodyń wiejskich zdobywając pieniądze na wiele swoich świetnych projektów. Patrząc na listę tegorocznych beneficjentów wiem, że będzie się w tym roku działo nie tylko ciekawie, ale przede wszystkim pysznie. Gratuluję wszystkim organizacjom – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

W ramach pierwszego konkursu organizacje mogły ubiegać o wsparcie przedsięwzięć  dotyczących  promowania produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych w ramach idei Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. Na ten konkurs wpłynęło 86 wniosków. W sumie wsparcie trafi do 30 organizacji pozarządowych. Jego łączna wartość to blisko 270 tys. zł. Na realizację autorskiego przedsięwzięcia można było zdobyć do 10 tys. zł.

Z kolei wsparcie w konkursie ofert dotyczącym propagowania rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienia roli pszczół w środowisku naturalnym ubiegało się 39 ofert. W sumie dofinansowanych zostanie 17 przedsięwzięć.  Wartość wsparcia wszystkich to blisko 160 tys. zł. Marta Milewska rzecznik prasowy Marszałka Mazowsza:

W regionie radomskim dofinansowanie otrzymają: Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Puszcza Kozienicka", Zacisze u Przyjaciółek, Fundacja Nova Perspektywa, Stowarzyszenie Droga Mleczna, Koło Gospodyń Wiejskich w Zbożennie, Koło Gospodyń Wiejskich w Rzeczniówku, Koło Gospodyń Wiejskich "Aktywne Dąbrowianki,Koło Gospodyń Wiejskich "Pogodne", Koło Gospodyń Wiejskich "Nowinki", Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Krępianki w Krępie Kościelnej, Fundacja Nova Perspektywa.

Zapraszamy do nas: