Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

Opoczno

Prace w Drzewicy

poniedziałek, 01 czerwca 2020 15:50 / Autor: Marcin Prejs
fot. Urząd Miejski w Drzewicy
Marcin Prejs

Trwa rozbudowa wojewódzkiej drogi 728 na odcinku od Drzewicy do Brzustowca.

Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi obejmuje odcinek o długości prawie 2,8 km - od mostu na Drzewiczce przez ulicę Kolejową i Augustów aż do miejsca, gdzie rozpoczyna się chodnik w Brzustowcu. To ostatni niewyremontowany fragment drogi wojewódzkiej nr 728 na terenie gminy Drzewica i województwa łódzkiego.

Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku. Na znacznej długości drogi wykonana została już nowa podbudowa jezdni oraz warstwy wiążące, na których w późniejszym terminie zostanie ułożona 4-centymetrowa docelowa warstwa ścieralna. Na skrzyżowaniu ulic Mostowej, Sikorskiego i Cmentarnej powstaje rondo o zewnętrznej średnicy 33 m. Niemal w całości zrealizowana jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej po lewej stronie drogi (patrząc od mostu).

Roboty drogowe prowadzone są obecnie na czterech odcinkach: od mostu na Drzewiczce do ronda, od ciągu budynków handlowo-usługowych do stadionu MGKS Drzewica, od stadionu do przejazdu kolejowego oraz w Brzustowcu. Ruchem kieruje sygnalizacja świetlna. Planowany termin zakończenia inwestycji upływa 15 listopada 2020 r. Koszt zadania to 22.288.665,17 zł.