Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Opoczno

Opoczyńscy radni jednomyślni w sprawie absolutorium

wtorek, 30 czerwca 2020 14:23 / Autor: Marcin Prejs
fot. Powiat Opoczyński
Marcin Prejs

Opoczyńscy radni jednogłośnie udzielili Zarządowi Powiatu Opoczyńskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

18 radnych zagłosowało za udzieleniem Zarządowi Powiatu Opoczyńskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Za jednomyślność w czasie głosowania dziękował im starosta Marcin Baranowski.

Starosta przypomniał duże inwestycje realizowane przez samorząd w ubiegłym roku. To oprócz zadań drogowych także m.in. rozbudowa DPS-u w Drzewicy, utworzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz przebudowa warsztatów szkolnych w Mroczkowie Gościnnym. Zaznaczył, że są to zadania realizowane dzięki wsparciu ze środków zewnętrznych. Starosta wyjaśnił, że w ubiegłym roku powiatowy samorząd na zadania realizowane ze wsparciem unijnym wydał ponad 10 mln zł, z czego 7,5 mln stanowiło właśnie zewnętrzne dofinansowanie.

Marcin Baranowski dziękował wszystkim, dzięki którym powiatowy samorząd, podobnie jak w poprzednich latach i kadencjach, może nadal aktywnie rozwijać powiat opoczyński poprzez realizację kolejnych inwestycji.

Podczas sesji radni udzielili Zarządowi Powiatu Opoczyńskiego również wotum zaufania. Za podjęciem uchwały głosowało 13 osób, 5 wstrzymało się od głosu.

Zapraszamy do nas: