Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

Mazowsze

Prawie 2 mln zł na infrastrukturę sportową

piątek, 21 sierpnia 2020 14:03 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

26 projektów sportowych z regionu radomskiego otrzymało dofinansowanie z samorządu województwa mazowieckiego. Wśród nich m.in. budowa skateparku w Jedlni-Letnisku, siłowni plenerowej w Wieniawie czy rowerowego placu zabaw w Pionkach.

Dofinansowanie uzyskało 26 projektów z subregionu radomskiego. Na realizację inwestycji samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku ponad 10 mln zł.

- Ponad 10 mln zł w ramach tego instrumentów zostało podzielone. Bardzo cieszę się, że 26 gmin skorzysta z tego instrumentu. To sukces nas wszystkich. Przy każdej tego typu okoliczności wyrażam podziękowania wam, beneficjentom, że przygotowujecie dobre projekty - powiedział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Jednym z beneficjentów jest gmina Jedlnia-Letnisko, gdzie powstanie skatepark.

- Powstanie skatepark nad zalewem. Wartość kosztorysowa to jest 260 tys. zł. Myślę, że pokaźne dofinansowanie pozwoli nam zrealizować marzenia młodych ludzi. Od dawna miałem takie prośby, żeby wybudować skatepark nad zalewem - powiedział wójt Piotr Leśnowolski.

Skatepark powstanie na miejscu dawnego kortu tenisowego. Dofinansowanie wynosi 95 tys. zł.

W Pionkach powstanie rowerowy plac zabaw typu pumptrack. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 95 tys. zł.

- Taki plac powstanie na ul. Niepodległości w parku, tuż przy szkole podstawowej - mówi Kamila Kaczorowska, zastępca burmistrza Pionek.

Budowa rowerowego placu zabaw ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Gmina Przysucha otrzymała 90 tysięcy złotych na II etap przebudowy boisk do siatkówki plażowej w Toporni.

- W ubiegłym roku boiska zostały zmodernizowane. W tym roku powstanie zaplecze techniczne i sanitarne - mówi Tomasz Matlakiewicz, burmistrz Przysuchy.

70 tysięcy złotych dofinansowania otrzymał powiat radomski. Zmodernizowane zostanie boisko w Iłży.

- To jest część zadania z dużego wniosku, jaki równolegle złożyliśmy do Ministerstwa Sportu. Dzisiejsza umowa jest początkiem realizacji tego zadania - mówi starosta Waldemar Trelka.

Całkowity koszt realizacji tej inwestycji to 220 tys. zł.

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z  województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z  budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.