Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

Opoczno

W Paradyżu działa już wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Caritas

piątek, 21 sierpnia 2020 15:42 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Czwarta w diecezji radomskiej filia wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Radomskiej im. św. Brata Alberta Chmielowskiego otwarta została w Paradyżu. Ze sprzętu będzie można skorzystać bezpłatnie, a wypożyczalnia wyposażona jest w sprzęt o łącznej wartości ok. 400 tysięcy złotych. 

Wypożyczalnia działać będzie w budynku przy ul. Przedborskiej 31 codziennie od poniedziałku do piątku. Osoby potrzebujące będą mogły bezpłatnie skorzystać z wózków, łóżek i drobnego sprzętu. - Nasi potrzebujący to ludzie chorzy, nie ograniczamy nikogo. Wszyscy ci, którzy będą np. po operacji, zabiegu, w trakcie rekonwalescencji czekać na to, żeby dość do zdrowia, to ten sprzęt jest dla nich - mówi ks. Robert Kowalski - dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej:

Sprzęt wypożyczany będzie bezpłatnie, jedynie za zwrotną kaucją. Ważne, by szanować wypożyczone mienie mając świadomość, że posłuży jeszcze wielu potrzebującym - podkreśla ks. Kowalski: 

Wypożyczalnię udało się otworzyć dzięki realizowanemu ze środków unijnych projektowi 'CUŚ - Centrum Usług Środowiskowych dla mieszkańców powiatu opoczyńskiego”. Jego wartość to 10 milionów złotych. - Pieniądze te trafiają do osób potrzebujących. Cieszę się, że realizujemy nasze kolejne samorządowe marzenia - mówi starosta opoczyński Marcin Baranowski:

 

Pomieszczenia dla wypożyczalni udostępnia gmina Paradyż. - Jest tu duzo nowego sprzętu, myslę, że to dobry prognostyk dla mieszkańców - dodaje wójt gminy Paradyż Wojciech Rudalski:

Realizatorem unijnego projektu jest  Fundacja 'Dar dla Potrzebujących”, której członkiem jest poseł Prawa i Sprawiedliwości ziemi opoczyńskiej - Robert Telus. - To grupa ludzi, którzy naprawdę się lubią i chcą współpracować. Nie na pokaz, ale dla dobra osób potrzebujących - zauważa parlamentarzysta: 

Wypożyczalnia w Paradyżu wyposażona jest w sprzęt o łącznej wartości ok. 400 tysięcy złotych. O wyposażenie warte około 100 tysięcy wzbogaciła się również istniejąca już wypożyczalnia w Drzewicy. Pozostałe filie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Radomskiej znajdują się w Starachowicach, Kozienicach i Jedlińsku. Największa wypożyczalnia mieści się natomiast w Radomiu.