Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

Mazowsze

2,5 mln zł na profilaktykę uzależnień

piątek, 12 marca 2021 14:08 / Autor: Michał Kaczor
fot. jarmoluk/pixabay.com
Michał Kaczor

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej otworzyło konkursy na programy związane z profilaktyką uzależnień. W puli jest ponad 2,5 mln zł.

Radom szczepienia

Ze statystyk Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że około 600 tysięcy dorosłych Polaków zmaga się z alkoholizmem. Wiele uzależnień jest efektem zaburzeń relacji w domu i prowadzi do przemocy.

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej ogłosiło serię konkursów ofert dla organizacji pozarządowych, które podejmują różne inicjatywy związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom i zjawiskom im towarzyszącym.

- Mamy świadomość skali problemu. Jeżeli w rodzinie jest ktoś uzależniony, to choruje cała rodzina. Chcemy, żeby organizacje pozarządowe nauczyły te rodziny jak dbać o siebie i jak działać, żeby rodzina nie cierpiała z tego powodu - mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej przeznaczy na konkursy ponad 2,5 mln zł.

- Konkursy będą dotyczyły takich działań jak: wsparcie osób uzależnionych i ich rodzin, promocję życia bez nałogów i edukacja o zagrożeniach z używania środków psychoaktywnych - dodaje Mariusz Budziszewski, zastępca dyrektora ds. profilaktyki uzależnień i wspierania rodziny MCPS.

W konkursie dodatkowo punktowane będą bezpośrednie działania na terenie gmin wiejskich, zachowanie ciągłości realizacji programu przez prowadzenie działań również w okresie wakacyjnym.

Oferty można składać do 26 marca 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 19 maja 2021 roku.Oferty można zgłaszać TUTAJ.