Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

Opoczno

Speed na opoczyńskich drogach

poniedziałek, 29 marca 2021 09:02 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Kontrole kierowców prowadzili opoczyńscy policjanci razem z grupą Speed. Funkcjonariusze nałożyli 42 mandaty karne, w tym 35 za przekroczenie prędkości.

Policjanci ruchu drogowego opoczyńskiej komendy policji wspólnie z Grupą Speed Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeprowadzili na terenie powiatu opoczyńskiego kontrole kierowców. Mundurowi reagowali m.in. na przekroczenia prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym. W efekcie wspólnych działań zatrzymano 5 praw jazdy, nałożono 42 mandaty karne w tym 35 za przekroczenie prędkości oraz zatrzymano cztery dowody rejestracyjne. Zatrzymano także kierującego, który prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień.

W trakcie działań policjanci reagowali także za inne naruszenia przepisów. Trzech kierujących ukarano mandatami za złamanie zakazu wjazdu na drogę, na której obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych. Mundurowi zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów, trzech ukarano mandatami, wobec jednego skierowano wniosek do sądu o ukaranie. Dodatkowo 8 kierujących ukarano mandatami za nieprawidłowe wyprzedzanie, informuje asp. szt. Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Jak wynika z policyjnych statystyk nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jej przekroczenie o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.