Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Opoczno

Kolejna inwestycja w opoczyńskim szpitalu

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 12:57 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Symboliczny czek na 3,8 mln zł trafił do opoczyńskiego szpitala. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kolejne pieniądze trafiły do opoczyńskiego szpitala w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wcześniej lecznica dostała pieniądze na budowę bloku operacyjnego. Przekazane teraz wsparcie pozwoli rozbudować i zmodernizować szpitalną infrastrukturę na potrzeby przychodni i podstawowej opieki medycznej. Symboliczny czek na 3,8 mln zł przekazał lecznicy poseł Robert Telus.

Jak wyjaśniał starosta Marcin Baranowski, dzięki rządowym pieniądzom szpital wyremontuje istniejące budynki, wybuduje również zupełnie nowy obiekt.

Dyrektor szpitala Dagmara Junknikiel-Rosiak wyjaśnia, że dzięki planowanej inwestycji możliwe będzie przeniesienie przychodni z ulicy Szpitalnej właśnie do nowego obiektu, który powstanie w okolicach głównego budynku szpitala.

Jak dodaje dyrektor, inwestycja pozwoli na zwiększenie pacjentom szpitala dostępu do specjalistów. Zarówno blok operacyjny, jak i budynek poradni mają powstać do końca 2022 roku.