Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Opoczno

Rządowe pieniądze na opoczyńskie drogi

piątek, 23 kwietnia 2021 14:19 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Symboliczne czeki z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafiły do powiatowego samorządu w Opocznie.

Dzięki rządowemu funduszowi do samorządów powiatu opoczyńskiego w ciągu trzech lat przekazanych zostanie łącznie ponad 23 mln zł, z czego w ramach ostatniego rozdania aż 12,5 mln. Mówił o tym poseł Robert Telus, który przekazał symboliczne czeki z dofinansowaniem tegorocznych powiatowych inwestycji, które będą realizowane właśnie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Czeki na realizację drogowych inwestycji z rąk parlamentarzysty odebrali starosta Marcin Baranowski i Michał Białek, członek zarządu Powiatu Opoczyńskiego. Dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg opoczyńskie starostwo przeprowadzi dwie inwestycje. Chodzi o remont dróg powiatowych na odcinku Ziębów - Modrzew wraz ze skrzyżowaniem z drogą powiatową w miejscowości Ziębów oraz w miejscowości Ostrów. Na to zadanie samorząd otrzyma 960 tys. zł. Druga inwestycja polega na rozbudowie drogi powiatowej przebiegającej przez miejscowości Bukowiec Opoczyński i Sobawiny. Zadanie wsparte zostanie kwotą 6.279.937,34 zł. Jak mówił starosta Marcin Baranowski Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg pozwala realizować samorządom zadania drogowe przy niewielkim udziale środków własnych. Dofinansowanie zewnętrzne sięga tu nawet 80 proc., a to olbrzymie wsparcie, podkreślał starosta.

Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg wsparcie otrzymały także: Gmina Paradyż 3,3 mln na przebudowę drogi na odcinku Wielka Wola - Dorobna Wola, Gmina Drzewica 958 tys. na remont ulic Szkolnej i Cmentarnej oraz Gmina Żarnów blisko 684 tys. na przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Skórkowice (ul. Cicha, Północna i Cmentarna). Z szansami na dofinansowanie są także gminy Opoczno i Sławno, bo ich wnioski znalazły się na wysokich pozycjach listy rezerwowej.