Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Opoczno

Znajdziesz mnie w bibliotece

poniedziałek, 10 maj 2021 15:20 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Rozpoczął się Tydzień Bibliotek. W akcję promującą czytelnictwo włączyła się opoczyńska biblioteka.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie zachęca czytelników, by wzięli udział w kilku przedsięwzięciach przygotowanych właśnie z myślą o Tygodniu Bibliotek. Pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” książnica organizuje konkursy, spotkania i lekcje biblioteczne, wylicza Jerzy Misiurski, dyrektor opoczyńskiej biblioteki.

Biblioteka nie zapomniała także o zapominalskich. Ci, którzy przetrzymują książki, będą mogli je bez żadnych kar do biblioteki zwrócić. Odwiedzający bibliotekę będą mogli również wziąć udział w losowaniu książkowych nagród, wyjaśnia dyrektor Jerzy Misiurski. Chodzi o akcję „Znajdź los w bibliotece”.

Z okazji obchodzonego 8 maja Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dyrektor składa również życzenia bibliotekarzom.

Do życzeń dołączył się także opoczyński urząd. W imieniu jego kierownictwa życzenia bibliotekarzom złożył Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

Zastępca burmistrza wspólnie z dyrektorami jednostek kultury wręczył również kwiaty opoczyńskim bibliotekarkom z okazji ich święta.