Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

Kozienice

5 mln na doposażenie bloku operacyjnego szpitala w Kozienicach

poniedziałek, 17 maj 2021 16:13 / Autor: Kamil Zapora
fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach/YouTube
Kamil Zapora

Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady powiatu kozienickiego radni wprowadzili w końcu do budżetu 5 milionów złotych dotacji z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ostatecznie zostaną one przeznaczone na doposażenie bloku operacyjnego kozienickiego szpitala.

Przeznaczenie pieniędzy z funduszu inwestycji lokalnych stało się kością niezgody wśród radnych na sesji pod koniec marca. Doszło nawet do przerwania obrad. Więcej o tym posłuchacie TUTAJ.

Dzisiaj radni wprowadzili pieniądze do budżetu z przeznaczeniem na doposażenie bloku operacyjnego szpitala w Kozienicach. Mówi starosta kozienicki Andrzej Jung:

Dodatkowo podczas sesji do budżetu powiatu kozienickiego zostały włączone środki od wojewody mazowieckiego w kwocie 17 tysięcy złotych dla SOR-u w Kozienicach:

Uchwały wprowadzające zmiany w budżecie powiatu na ten rok i wieloletniej prognozie finansowej zostały przyjęte jednogłośnie.

Ponadto radni przeznaczyli dziś dodatkowe 30 tysięcy złotych na Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, aby każdemu zainteresowanemu zapewnić możliwość udziału w turnusie rehabilitacyjnym.