Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Opoczno

Oddawali krew dla rannego policjanta z Opoczna. Zgłosiło się mnóstwo osób

wtorek, 14 września 2021 19:31 / Autor: Marcin Prejs
fot. KPP w Opocznie
Marcin Prejs

W opoczyńskiej komendzie policji udało się zebrać blisko 26 litrów krwi. To pomoc dla poszkodowanego w wypadku policjanta.

Radom szczepienia

Zbiórka krwi przeprowadzona została w budynku opoczyńskiej komendy policji. Zorganizowali ją pracujący tu funkcjonariusze, którzy w ten sposób chcą pomóc swojemu koledze. – Prowadzimy zbiórkę krwi dla naszego kolegi Piotra Mączyńskiego. Jego wypadek drogowy poruszył nas wszystkich – mówi Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Na apel opoczyńskich policjantów odpowiedziało mnóstwo osób. – To normalny odruch serca – mówili ustawieni w długiej kolejce ludzie, którzy zdecydowali się oddać krew dla Piotra Mączyńskiego.

Piotr Mączyński w poniedziałek został poszkodowany w wypadku drogowym. Był na służbie, jechał motocyklem. Do zderzenia z ciężarówką doszło w Kozeninie na drodze krajowej 12. Stamtąd ranny policjant zabrany został do szpitala w Opocznie, potem przetransportowano go do Warszawy. – Nasze serca pękły wczoraj, kiedy dowiedzieliśmy się, że Piotrek miał tak ciężki wypadek – dodaje Barbara Stępień. Informuje równocześnie, że zbiórki krwi dla poszkodowanego w wypadku policjanta prowadzone będą również w innych miastach.

We wtorkowej zbiórce krwi, która przeprowadzona została w opoczyńskiej komendzie oddało krew 57 osób. Zgłosiło się ponad 70, ale nie wszyscy ze względów zdrowotnych mogli wziąć udział w akcji. Dzięki inicjatywie opoczyńskich policjantów udało się zebrać 25 litrów i 650 ml krwi. – Bardzo państwu dziękujemy za odruch serca, za to, że jesteście dzisiaj z nami – mówi Barbara Stępień.