Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Kozienice

Panie z KGW szkoliły się w Samwodziu

sobota, 25 września 2021 15:30 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich wciąż się rozwijają o czym najlepiej świadczy dzisiejsze szkolenie w Samwodziu w gminie Kozienice zorganizowane specjalnie dla nich. 

Bogatą wiedzę na temat zdrowego odżywiania z wykorzystaniem dóbr polskiej wsi otrzymały dzisiaj uczestniczki warsztatów zorganizowanych przez Fundację Polska Gospodyni przy współpracy z Lokalną Grupą Działania "Puszcza Kozienicka" w Samwodziu.

Chętnych do udziału w konferencji i warsztatach nie brakowało. Jak powiedziała prezes LGD Irena Bielawska pokazuje to, że współczesna gospodyni wiejska to kobieta przedsiębiorcza i nowoczesna mająca świadomość jak ważny jest ciągły rozwój. 

Choć panie z KGW gotowanie mają we krwi i same mogłyby napisać niejedną książkę kucharską to dzisiaj otworzyły się na nowe, mniej znane przepisy z wykorzystaniem produktów sezonowych. Warsztaty kulinarne poprowadziła dla nich Katarzyna Kosmala.

W dzisiejszym szkoleniu wzięły także udział Renata Mickiewicz i Anna Złotkowska, które przyjechały do Samwodzia, aż z Wilna. Jak powiedziały, chciały podpatrzeć w Polsce dobre praktyki, żeby zaszczepić je na Litwie, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich nie działają tak prężnie. 

Panie z całego powiatu kozienickiego, które szkoliły się dziś w Samwodziu zgodnie przyznały, że była to dobrze spędzona sobota: