Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024

Kozienice

Tych lat nie odda nikt - warsztaty dla rodziców z Kozienic

środa, 02 lutego 2022 11:57 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Tych lat nie odda nikt - to nazwa serii wykładów, które Centrum Usług Społecznych w Kozienicach zorganizowało dla rodziców z terenu gminy Kozienice, których dzieci nie ukończyły jeszcze 3 roku życia. Na spotkaniach psycholog pomaga stawić czoła wyzwaniom, przed którymi najczęściej stają rodzice dzieci w tym wieku.

W warsztatach mógł wziąć udział każdy mieszkaniec gminy Kozienice posiadający dziecko w wieku do trzech lat. Jak mówi Anna Kwaśnik z Centrum Usług Społecznych w Kozienicach, warsztaty miały na celu pomóc rodzicom w tym, aby ich dzieci wyrosły na szczęśliwych i niezależnych dorosłych:

Jak powiedziała Katarzyna Malinowska - psycholog prowadząca warsztaty, w ciągu dziesięciu godzin wykładów pomaga rodzicom zrozumieć ich własne dzieci i rozpoznawać zachowania właściwe dla ich wieku:

Niektórzy rodzice biorący udział w spotkaniu mają już kilkoro dzieci, a tym samym posiadają już pewne doświadczenie wychowawcze. Mimo to przyznają, że rzetelnej wiedzy nigdy dość i mogą polecić te warsztaty każdemu:

CUS w Kozienicach ma w swojej ofercie cały wachlarz bezpłatnych usług dla mieszkańców gminy i do korzystania z nich zachęca dyrektor Ewa Wysocka:

Centrum Usług Społecznych w Kozienicach powstało z przekształcenia Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i mieści się przy ulicy Radomskiej naprzeciwko Komendy Powiatowej Straży Pożarnej.