Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

Przysucha

Tropem Wilczym w Odrzywole

niedziela, 06 marca 2022 18:00 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Bieg Tropem Wilczym odbył się w Odrzywole. Wzięło w nim udział blisko 250 uczestników.

Gmina Odrzywół już po raz kolejny zaprosiła okolicznych mieszkańców do wzięcia udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. – Chcemy przypomnieć, że żołnierze wyklęci to byli prawdziwi bohaterowie – mówi wójt Odrzywołu Marian Kmieciak. Podkreślił, że współcześnie można do nich przyrównać żołnierzy ukraińskich, którzy bronią swojego kraju i wolności. – Tak bardzo przypominają naszych bohaterów, których pozbawiono czci, pamięci, a nawet grobu – dodaje.

Inicjatywę biegu, podobnie jak w poprzednich latach, wsparł Powiat Przysuski. – Ten bieg jest jednym z elementów patriotycznego wychowania młodzieży – wyjaśnia Marta Zbrowska, sekretarz powiatu. Dodaje, że powiatowy samorząd właśnie do tego patriotycznego wychowania młodych ludzi przykłada od lat ogromną wagę.

Na zaproszenie wójta licznie odpowiedziały szkoły działające na terenie gminy. Wśród uczestników biegu nie mogło zabraknąć m.in. dużej reprezentacji uczniów z Liceum Ogólnokształcącego Kadetów RP z Lipin. Jak wyjaśnia płk Ryszard Młodzianowski, młodzież z Lipin nie tylko weźmie udział w biegu, kadeci zaprezentują także pokaz musztry.

W tegorocznej edycji biegu wzięło udział blisko 250 uczestników.

Na uczestników biegu czekały na mecie upominki oraz żołnierska grochówka. Szarżę ułańską zaprezentowali tam także ułani ze Stowarzyszenia Ułanów im. Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego mjr. Hubala.