Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024

Kozienice

Streetworkerzy z Kozienic w akcji! Kim są? Czym się zajmują?

środa, 09 marca 2022 09:30 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Od kilku miesięcy na terenie Kozienic działają dwie streetworkerki, które organizują dzieciom i młodzieży czas w ich naturalnym środowisku. Co to znaczy? Zapytaliśmy o to Karolinę Rajchel i Darię Krześniak.

Nazywają siebie streetworkerkami albo pedagogami ulicy i zajmują się animowaniem czasu wolnego dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat. Wspólnie podejmują różne działania, od wyścia na basen, przez wyjście do kina lub pizzę, a na przygotowywaniu paczek dla uchodźców z Ukrainy kończąc. - Chcemy pokazać im różne formy spędzania czasu, przedstawić oferty dostępne w mieście, z których mogą korzystać często bezpłatnie o czym nie wiedzą - mówi Daria Krześniak. - Nasi podopieczni wiedzą również, że mogą zwrócić się do nas z każdym problemem, a my ich wysłuchamy i pomożemy - dodaje.

Projekt jest nowością w mieście, lecz już cieszy się dużym zainteresowaniem dlatego możemy być pewni, że będzie kontynuowany. - Większość naszych podopiecznych sama zgłosiła się do nas i sama dopytuje o kolejne spotkania - przyznaje Karolina Rajchel.

- Dla dzieci i młodzieży z Kozienic jest to nowe odkrycie, kiedy ktoś z zewnątrz bezpośrednio do nich przychodzi i zaprasza do wspólnego spędzania czasu - tłumaczy Daria.

Więcej o streetworkingu dowiecie się z naszej rozmowy z Karoliną i Darią:

Działania streetworkerek są koordynowane przez Centrum Usług Społecznych w Kozienicach, dlatego jeśli uważacie, że wasze dziecko również mogłoby na tym skorzystać szczegółowych informacji szukajcie właśnie tam.