Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Kozienice

Jedno boisko – wiele możliwości dla uczniów z Brzózy

piątek, 03 czerwca 2022 16:44 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj oficjalnie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej w Brzózie, które rozpościera przed uczniami i całą lokalną społecznością nowe perspektywy na uprawianie sportu.

Boisko posłuży m.in. do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, czy tenisa. Nauczycielka wychowania fizycznego Agnieszka Nowak już planuje zajęcia, które będzie mogła przeprowadzić na nowym obiekcie:

Nowoczesna sportowa infrastruktura nie jest gwarancją sukcesu, ale na pewno pomaga. Już wiemy, że z nowego boiska będą korzystali uczniowie z dużym potencjałem i pierwszymi sukcesami na koncie, tacy jak np. Aleksander Gębczyński i Michał Adamiec z klasy czwartej:

Wybudowanie boiska kosztowało prawie milion złych, z czego 400 tysięcy pochodziło z dotacji rządowej. Dyrektor PSP w Brzózie Dariusz Pronobis podkreśla, że z programu Sportowa Polska szkoła korzysta cały czas i dzięki temu można organizować dodatkowe zajęcia sportowe:

Wójt Głowaczowa Hubert Czubaj zwrócił uwagę na to jak ważne jest, żeby środki rządowe trafiały także do małych gmin:

Posłanka Anna Kwiecień podkreślił, że takie środki nie przychodzą same, ale samorząd musi sprawnie działać, aby je pozyskać:

Do powstania boiska przyczynił się również były sekretarz gminy, a obecny starosta kozienicki Krzysztof Wolski. Podkreślił znaczenie sportu w życiu każdego człowieka i jakie korzyści mu przynosi:

Na dzisiejszej uroczystości obecny był także wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz:

Poseł Andrzej Kosztowniak:

Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski podkreślił, że otwarcie tego boiska jest rozpoczęciem kolejnego rozdziału w historii szkoły i mieszkańców Brzózy:

Po części oficjalnej mogliśmy wziąć udział w festynie rodzinnym zorganizowanym na terenie szkoły.