Poznaliśmy najlepszych szachistów Kozienic

sobota, 18 marca 2023 19:02 / Autor: Kamil Zapora
Michał Pawelec i Oliwia Sygocka, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Oliwia Sygocka wśród juniorów i Michał Pawelec wśród seniorów – to najlepsi szachiści, którzy wzięli udział w I Mistrzostwach szachowych o Puchar Prezesa ds. Pracowniczych Enei Wytwarzanie w Ogródku Jordanowskim.

Mistrzostwa podzielone zostały na dwie kategorie wiekowe. Jeśli chodzi o najmłodszych zawodników to śmiało można powiedzieć, że bank rozbili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach, bowiem do nich należały najwyższe lokaty łącznie z pierwszym miejscem, które wywalczyła Oliwia Sygocka:

Zwycięzców dzisiejszych mistrzostw łączy nie tylko szkoła, ale również nauczycielka matematyki – Joanna Piwońska, która rozwija w swoich uczniach pasję do gier logicznych:

Pierwsze miejsce wśród seniorów zajął Michał Pawelec, który seniorem wcale nie jest, bo skończył dopiero 33 lata, lecz w grze pokonał o wiele bardziej doświadczonych od siebie zawodników:

Organizatorem turnieju było stowarzyszenie KozGames. Jak mówi jego założyciel Adrian Grześków – prywatnie pracownik Enei Wytwarzanie – zainteresowanie Mistrzostwami przerosło oczekiwania organizatorów.

Partnerem głównym Mistrzostw była Enea Wytwarzanie, a nagrody wręczał m.in. przedstawiciel Spółki Krzysztof Bomba:

Poza tym organizację wspierała Gmina Kozienice oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Pieczę nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia objął OPP ”Ogród Jordanowski” Kozienice. Ponadto realizację imprezy wsparły: Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Zmianowych oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Energetyków w Enea Wytwarzanie.