Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

Radomskie

Sezon turystyczny na Mazowszu-rozpoczęty!

czwartek, 11 maj 2023 14:26 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Spotkanie w Muzeum Wsi Radomskiej zainaugurowało w czwartek, 11 maja 2023 roku sezon turystyczny na Mazowszu. Placówki kultury na południowym Mazowszu przedstawiły swoje propozycje na nadchodzący sezon turystyczny wiosna-lato 2023. Nie zabrakło nowości Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Jak wypoczywać to tylko na Mazowszu!

Oficjalnego otwarcia sezonu turystycznego 2023 dokonał Rafał Rajkowski, wicemarszałek woj. mazowieckiego, który wskazał na walory wypoczynku właśnie na Mazowszu:

Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zachęca do korzystania ze strony https://mazowsze.travel/ oraz nowej ścieżki turystycznej pt: Industrialne Mazowsze. Podczas spotkania w skansenie przedstawione zostały także wyniki badań dotyczące turystyki na Mazowszu:

Inauguracja sezonu turystycznego na Mazowszu odbyła się w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. W ubiegłym roku skansen odwiedziło ponad 60 tys. turystów-mówiła dyrektor Ilona Jaroszek:

Zwiedzaj Radom z przewodnikiem-to propozycja na lato dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą Radom. Radom będzie się też promował przez turystykę kulinarną-zapowiada Magdalena Krajewska, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej w Radomiu:

Jakie atrakcje poleca na ziemi radomskiej dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu Dawid Ruszczyk?:

O swoich propozycjach na sezon wiosenno-letni mówili także dyrektorzy: Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.