Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

Opoczno

W Drzewicy rozpoczął się remont pomnika

środa, 15 listopada 2023 16:53 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Rozpoczął się remont pomnika znajdującego się w parku na placu Wolności w Drzewicy. Potrzeba było kilku lat i kilku przetargów, by znaleźć wykonawcę tego zadania.

Rozpoczął się remont pomnika znajdującego się w parku na placu Wolności w Drzewicy. Gminie po kilku próbach w końcu udało się rozstrzygnąć przetarg na wykonanie tego zadania, a podkielecka firma, która wygrała postępowanie wzięła się do pracy. – Są już wykonane prace fundamentowe. Widać, że leżą gotowe bloki granitowe do ustawienia – wyjaśnia burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. Jak dodaje, nowy postument będzie wyglądał bardzo podobnie do poprzedniego, ale zostanie wykonany z innego, trwalszego materiału. Zadanie kosztować będzie blisko 400 tys. zł i zostanie wykonane jeszcze w tym roku.

W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także o inwestycjach drogowych prowadzonych przez miejscowy samorząd. Jednym z takich zdań jest zakończona inwestycja w Radzicach Małych. Tam zmodernizowany został 300-metrowy odcinek drogi dojazdowej do pół. Aktualnie drogowa inwestycja prowadzona jest w Brzustowcu. To jedno z czterech drogowych zadań, na których wykonanie samorząd pozyskał wsparcie z Polskiego Ładu. Rusza także remont drogi gminnej Dąbrówka - Drzewica. Janusz Reszelewski poinformował, że na terenie gminy inwestycje drogowe wykonuje też samorząd powiatowy. Jak podkreślił, zadania w Żdżarach i w Krzczonowie wsparte zostały finansowo przez Gminę Drzewica.

We Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym w Drzewicy odbyła się doroczna kwesta na rzecz renowacji zabytkowych grobów, płyt nagrobnych i pomników. Cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki niej udało się zebrać rekordową kwotę 9.070 zł. Kwesta przeprowadzona została przez Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy.

W gminnej audycji burmistrz Drzewicy zaprosił też panów - mieszkańców gminy na bezpłatne badania prostaty. Będą one prowadzone w drzewickiej przychodni 24 listopada i 1 grudnia w godzinach 10-18.

Posłuchaj audycji Gmina Drzewica na Fali: